Aktuality
Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov
Kalendár akcií Diskusné fórum
In-Počasie SK

Téma: Testovačka MX modelov Kawasaki pre rok 2011

Kategória Diskusné fórum » Diskusia k blogom, založil Nemesia 7.12.2010 0:56, Zdieľaj na Facebooku Facebook

Diskusia k blogu: Testovačka MX modelov Kawasaki pre rok 2011
Diskusia k fotogalérii: Testovačka MX modelov Kawasaki pre rok 2011

Nemesia
7.12.2010 0:56
len pre zaujimavost aky zmysel ma davat testovat motocrossove motorky niekomu kto nie je motocrossovy jazdec ?

Ja len ze nabuduce im daj kontakt aj na mna, tiez by som sa len tak zasa raz povozila na crosse 8-)
Cendina
avatar užívateľa Cendina
9.12.2010 12:16
možná ten, že na motokrosových motorkách nejezdí jen motocrossový jezdci ale i normální lidé :-) :-D:-D

PS: já se vozit nechci - nedostanu z toho na zem :-D
Nemesia
9.12.2010 21:58
to je pekne ze na nich nejazdia len motocrossoví jazdci ale co to ma spolocne s TESTOVANIM motoriek ? :-D
pandatn
avatar užívateľa pandatn
9.12.2010 23:59
Je to o pocitoch...
Cendina
avatar užívateľa Cendina
10.12.2010 12:59
Nemesia: mě osobně by sice bylo příjemné kdyby mi o mojí gsxr povídal závodník, ale co do praxe mé turistické jízdy tak bych si určitě nejdřív vyslechla nějakého normálního stejně turistického řidiče, který gsxr má a jezdí na ní, než bych se tu motorku rozhodla koupit například, nebo kdybych měla pocit, že se divně chová a hledala čím by to mohlo být.

Prostě je prima když motorky testují nejen profíci, ale i normální lidi, a taky je prima že o tom píšou. A úplně nejvíc správné mi přijde, že si k tomu psaní vyberou blog. Což je trochu jiný systém než profičlánky :-))))) a myslím že to sem prostě patří.
raptor
avatar užívateľa raptor
11.12.2010 13:42
hoci martiner v clanku jasne napisal ze sa nepovazuje za cloveka ktory by vedel siahnut na dno crossovym motorkam tiez mam pocit ze slovo testovacka v nazve nebolo zvolene najstastnejsie - respektive uplne zle

a keby tam dal namiesto toto nieco ako " predstavenie " tak tu nemame o com diskutovat

cendina - myslim ze vela turistov na GSXR nie je a ak niekto ma otestovat GSXR tak urcite sa na nej nebude vozit pri 6 tisic otackach 140 km/h turistickym stylom - ze sa martiner povozil a napisal o tom mu tu myslim nikto nezazlieva len treba veci nazyvat spravnymi slovami

- inak povedane ak mi da niekto LTR450 tak sa na nej vyjasim a vyblaznim a napisem o tom clanok kde ale urcite nebude slovo "test" lebo nie som taky macher a nemam najazdene tolko na quadoch aby som vedel posudit a zhodnotit veci ktore citia iba ludia co maju odjazdene
Cendina
avatar užívateľa Cendina
13.12.2010 12:42
raptor: a je za každou cenu potřeba bazírovat na slovíčkách? Není to zbytečné?

Pokud tedy bazírovat budeme. Tak jakékoliv vyzkoušení a následné opsání zkušenosti je test. Test v rámci možností testovacího činitele. Svým způsobem takovýto "test" provádíme a píšeme vždy když zkoušíme a následně popisujeme svoje zkušenosti s motorkou bez ohledu na to zda se jedná o článek, rozhovor či delší příspěvek v diskuzi.

To, že si každý z nás "test" představuje jinak. Jeden se shlédl v motohouse-cím způsobu koupě a překladu testů z anglie, někomu stačí naše domácí testy zveřejňované v našich médiích a někdo ujíždí na rubrice "naše stroje". Každý to má jinak. Každý má level jinak postavený. Každý od toho čeká taky něco jiného. Ale test - je zase jen test.

A svůj příspěvek si vlastně každý můžeme nazvat jak chceme (samozřejmě s dodržením základních pravidel slušnosti). Zvlášť když ho zveřejňujeme v blogu, což je médium s trochu jiným charakterem než jsou oficiální články. Je to virtuální moto-deníček a já osobně bych si tohle do svýho deníčku jako test docela jistě nadepsala.
raptor
avatar užívateľa raptor
13.12.2010 14:29
nie cendina nemyslim si ze vyskusanie a opis skusenosti = test - to by potom testovat mohol kazdy
rovnako ako si nemyslim ze toto tu je blog ci virtualny motodennicek

povozenie je povozenie
opis je opis
a test je test

p.s. ak narazas na mna v tom ze som sa nasiel v tom ze prekladam kupene testy z anglicka pre motohouse bude lepsie ak si o tom pokecame sukromne ale dufam ze sa mi to naozaj iba zda lebo za prve nie je to pravda za druhe bol by som velmi prekvapeny ze by si sa znizila na takuto uroven

p.s.2 tak ako ty mas pravo na svoj nazor tak ja mam na svoj - pre teba nech je martinerovo dielo testom, pre mna je povozenim
Cendina
avatar užívateľa Cendina
13.12.2010 14:49
raptor: tak to se ti opravdu jen zdá. To, že něco překládáš pro motohouse je pro mě novinka a zcela určitě na to nenarážím. Spíš naopak. Gratuluju. Myslím že je to super činnost. *thumbsup*
raptor
avatar užívateľa raptor
13.12.2010 14:51
cendina naspat k teme a budme konstruktivni ...naozaj si myslis ze ked mi das do ruky GSXR dokazem ju otestovat?=-O
Cendina
avatar užívateľa Cendina
13.12.2010 15:24
a co si představuješ pod termínem "otestovat"?

Podívej, když jsem si kupovala gsxr, jel se mnou brácha. Na gsxr jel poprvý a "otestoval" mi ji, zda je v pořádku, jak to jezdí a řekl mi základní věci... když o tom jak jsem kupovala motorku budu mluvit. taky použiju termín - "TESTOVAT" i když to,že se na ni brácha jednou projel nemá s testem tak jak ho chápeš ty, nic společného. A o tom to je.

Je to jen bazírování nad použitím slova. Význam slova test je zkouška něčeho. Vůbec se nemluví o rozsahu a hloubce té zkoušky. Termín TEST má zcela jednoduchý a obecný význam a i když se houfně používá při označení článku popisujících jízdní a jiné vlastnosti motorky, jeho původní význam ani zdaleka není tak konkrétní.

A to je důvod proč nechápu proč by někdo v blogu, když popisuje jak si vyzkoušel nějaké motorky nemohl použít slovo "testovačka". Kolikrát při rozhovoru či povídání o motorkách nebo o čemkoliv jiném slovo test, testovačka použijeme? Mockrát. Kolikrát z toho myslíme seriózní článek o testování motorek tak jak je zveřejňován v tištěných médiích? 1x ...2x???? Já si například ve čtvrtek otestuju jak velký strach mám ze zubaře a hned potom si udělám IQ test u mensy..... jo....a odpoledne testnu kámošku jak velkej má smysl pro humor protože jsem jí koupila skákací prsa.

Co myslíš dokážu projít testem? :-D
MartineR
avatar užívateľa MartineR
14.12.2010 14:54
Rád by som názov zmenil kľudne na "Predstavenie" ... no keďže nič závažné predstavujúce sa v blogu nenachádza ...
iný nápad pre názov ďalšieho "povozenia sa" ?
kawamiro
avatar užívateľa kawamiro
21.12.2010 21:18
podobny clanok
tiez aj diskusia
:-D

musim sa pridat k nazorom ze "test" je predsa len test niecoho ako-y je dobry a ako obstal-y
nikto nechce bazirovat na hlupostiach, ale ked si precitate test, tak vas snad tiez napadne test zo skolskych lavic alebo z vodicaku ;-) v tomto pripade hned myslim na porovnanie medzi rovnakymi typmi moto.

Mna vzdy takto "zabije" kamarat co robi preklady. Tak si idem dat namahu a najdem to pre vas.
lexikón slovenského jazyka:
test -u m.
skúška na zistenie schopností, vedomostí, hodnôt alebo vlastností: písať test z fyziky; funkčné testy, inteligenčný test; mikrobiologický test; test motora;
testový príd.: testová metóda; testové zisťovanie

skoda ze na tychto akciach chyba ta elita alebo aspon ludia ktori sa venuju takejto skupine moto, ale to uz sa opakujem ako na uvedenom clanku motoride

kazdopadne su to skvele moto a mam nastudovane ich technicke novinky
tu je prebrany clanok k uvedenym modelom
Na vrch témy   Hore

Prispievať do fóra môže len registrovaný užívateľ


Kontakt   |   Obchodné podmienky   |   Ochrana osobných údajov   |   4 registrovaných online